פורטפוליו

מילניום השקעות פוד-טק חכמות.

SavorEat  פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור של תחליפי בשר ובהמשך גם דגים ומוצרים אחרים, המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת מימד ושיטות בישול מתקדמות. הייחוד של SavorEat מתבטא ביכולת לייצר ולבשל מוצרים המתחקים אחר הטעם והמרקם הייחודי של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות) עם אופק יצרני למזונות נוספים. חומר הגלם הייחודי מגיע ממקור צמחי ומוגן בפטנט שאינו מצריך שמירה בקירור ומאפשר ייעול של שרשרת האספקה. יצור כל מנה נעשה בתוך ״שף רובוטי״, המשלב שיטות יצור אוטומטי ואוטונומי עם הדפסה ייחודית בתלת מימד ושיטת חימום, המאפשרת בישול מלא של המנות. הרובוט מאפשר פרסונליזציה של המנה במימדים רבים, ללא מגע יד אדם.
תעשיית הפודטק, מתמודדת עם מספר אתגרים מרכזיים בדרכה לייצר תחליפי בשר איכותיים. בין האתגרים: יצירת מרקמים תואמי בשר לחוויית צריכת בשר אמיתי, הארכת חיי המדף ללא תוספת חומרים סינתטיים ומשמרים, ללא אלרגניים כמו גלוטן ועוד. הטכנולוגיה החדשה של SavorEat מתמודדת בהצלחה עם אתגרי תעשיית המזון ובפרט תעשיית הבשר. פיתוחי החברה יאפשרו יצירת מנעד של מרקמים המדמים את ייחודיות הבשר או הדגים בדיוק גבוה, תאפשר יכולת התאמה אישית של הרכב המנה להעדפות האישיות והבריאותיות של הלקוח, זמן חיי מדף ארוכים יותר ויצירת מוצרים שאינם מכילים גלוטן/ GMO/ וחומרים משמרים.

פיתולון, מפתחת טכנולוגיה חדשנית לייצור צבעי מאכל טבעיים, איכותיים וזולים והיא נשענת על תהליכי תסיסה של שמרים. שוק צבעי המאכל מתחלק ל-2: צבעים סינתטיים (תוצרי זיקוק נפט) וצבעים טבעיים, כאשר הטבעיים מהווים 70% מהשוק – מגמה שמתחזקת על רקע דרישת הצרכן למזון ללא תוספים מלאכותיים המזיקים לבריאות, והן על רקע הגברת הלחץ הרגולטורי על שימוש במרכיבים סינתטיים במזון.

כיום, לא קיים צבע מאכל טבעי העונה באופן מלא על דרישות השוק והצרכן גם יחד הכוללות: תמחיר תחרותי, נוסחה מותאמת לסוג מזון, גישה לקשת רחבה של צבעים, חיי מדף ארוכים ואיכות ייצור גבוהה. על הצורך הזה פיתולון עונה: החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים בספקטרום נרחב (גווני צהוב, כתום, אדום, ורוד וסגול) שנשענת על תהליכי תסיסה של שמרים, וכן מולקולות טבעיות מסוג בטאלאינים שהם פיגמנטים המיוצרים במקור על ידי צמחים, וכמו כן יש להם יתרונות בריאותיים, תמחיריים, התאמת גוון למוצר ספציפי וחיי מדף שוק צבעי המאכל לתעשיית המזון מגלגל 2.85 מיליארד דולר מדי שנה, כאשר 69% ממנו הוא צבעי מאכל טבעיים.

מהפכה בענף צביעת המזון | קלב מאיירס מראיין את פיטולון

Tipa הוקמה בשנת 2010 על ידי שתי יזמות מוכרות בשוק ההיי-טק המקומי: דפנה ניסנבאום שמכהנת כמנכ”לית, וטל נוימן שמכהנת כמנהלת מוצר. החברה מעסיקה 46 עובדים באירופה, אמריקה, ואוסטרליה. טיפה מפתחת פתרונות אריזה חדשניים המיועדים לשוק האריזות הגמישות. בניגוד לאריזות הפלסטיק הגמישות הקיימות היום בשוק אשר אינן ניתנות למחזור במרבית המקרים, טיפה מפתחת פתרונות אריזה גמישים ביו-מתכלים אשר הינם ברי-התכלות בתום השימוש. החברה פתחה מוצרי אריזה מתכלים המותאמים לאריזת סוגי מזונות שונים ובהם: ירקות ופירות טריים, דגנים וקטניות, גרנולה, חטיפים, פולי קפה, עוגות וממתקים. כמו כן החברה פיתחה פתרונות אריזה לשוק הnon-food  הכוללים: שקיות זיפר, אריזות למוצרי ביגוד, אריזות למגזינים וכו’. מאז הקמתה, גייסה Tipa 53 מיליון דולר. סבב ההשקעה האחרון בחברה בוצע לפני כשנה וחצי, במסגרתו גייסה החברה 27 מיליון דולר, בין היתר מקרן ההון סיכון Blue Horizon ומבנק ההשקעות Triodos. בין המשקיעים האחרים בחברה ניתן לציין את GreenSoil Investments ומשפחת Hearst, מבעלי ענק המדיה האמריקאי  לטיפה ניסיון רב ומומחיות בתחומה ובפיתוח מוצרים מותאמים לרגולציות ולדרישות השוק, החברה החלה למכור את הדור הראשון של מוצריה בשנת 2017 ומאז היא מגדילה את מכירותיה מידי שנה. גם בשנת 2020, על אף מגפת הקורונה, החברה הצליחה להגדיל משמעותית את מכירותיה וצמיחתה. את הדור הבא של מוצריה השיקה החברה ב2021.
TripleW פיתחה תהליך תעשייתי לייצור חומצה לקטית מפסולת מזון. חומצה לקטית היא תרכובת אורגנית בעלת חשיבות רבה בתעישה ואחד מתוצריה העיקריים הוא PLA, פלסטיק ביולוגי (או ביופלסטיק מתחדש) שנוצר על ידי חיבור של שרשראות ארוכות של חומצה לקטית. יתר השווקים בהם פועלת החברה וזקוקים לחומצה לקטית כוללים חומרי ניקוי לבית ולתעשיה, חומרים משמרים למזון ומשקאות, תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה. שוק ה-PLA אינו שוק חדש, אך הוא שוק שמצוי בצמיחה מתמדת לאור המגמה ההולכת ומתרחבת של שימוש בביופלסטיק מתחדש במקום בפלסטיק שאינו מתכלה שמקורו בנפט וגז טבעי (דלקים מאובנים). כמו כן, כל ה-PLA המיוצר כיום מקורו במזון- דוגמת קני סוכר וגרעיני תירס – ולא מפסולת מזון.

אלף פארמס הינה מהחברות המובילות בעולם בתחום הבשר המתורבת. החברה מייצרת סטייקים היישר מתאי חיה אשר לא עברו הנדסה גנטית. בשנת 2018 ,החברה הציגה את הסטייק המתורבת הראשון שהוא גם מוצרה הראשון בפורמט של פרוסת בקר דקה. מאז, החברה פיתחה את היכולת לגדל כל נתח של סטייק ולהרחיב את מגוון מוצריה המבוססים על גידול מבוקר של רקמות שומן ושריר וחיבורם באמצעות תהליך ייחודי, לכדי נתחים שלמים במגוון של תכונות עיצוביות כאשר המוצר שפותח על ידי החברה מעורר בטועמים

את אותן תחושותמראה, טעם וריחשל נתחי בשר שונים.

Egg’n’up מפתחת ומייצרת תחליף ביצה על בסיס צמחי המחקה טעם, טקסטורה, נראות, מאפיינים פונקציונאליים וערכים תזונתיים בריאים

יופיקס מייצרת תחליפי חלב וגבינה מן הצומח, המוגנים על ידי קניין רוחני, ופיתחה מוצרים טעימים, טבעיים, בריאים, ובעלי תווית נקייה.

Skeep  (לשעבר Nokku) פיתחה את הפלטפורמה הראשונה שהיאfirst-party data  המותאמת למותגי מזון, קוסמטיקה וחנויות מוצרי צריכה דיגיטליות, ומאפשרת איסוף, עיבוד ומוניטיזציה של מידע, וזאת להגדלת מכירות, שיפור חוויית לקוח, הפקת תובנות וביצוע מחקרי שוק.

ansā פיתחה טכנולוגיית קליה פורצת דרך וברת קיימא המאפשרת לראשונה צריכה של קפה טרי On-Demand מפולי קפה ירוקים.

סופרסמארט מספקת את פתרון ה- Scan&Go הראשון בעולם עם יכולות מתקדמות לסריקה עצמאית מהירה הכוללות מערכת לאימות העסקה ולמניעת אובדנים. החברה מספקת פתרון תוכנה, מבוסס ענן, המשתמש בבינה מלאכותית ולימוד מכונה, המאפשר לקמעונאים יישום פשוט ומהיר על רצפת המכירה, ועבור הלקוחות, סריקת פריטים עצמאית ונוחה שבסופו אימות של סל הקנייה תוך שניות בודדות בעמדה פיזית ואוטומטית. ליבת המוצר כוללת אלגוריתמי תוכנה מתוחכמים המובילים לתהליך קנייה מהיר ונוח יחד עם חווית לקוח יוצאת דופן.

© 2020 All Rights Reserved